twitter

follow JDD_Krakow at http://twitter.com
  • polski
  • english

Dobiegła końca kolejna edycja JDD!

Już po raz czwarty, w Krakowie, około 400 programistów Java z całej Polski spotkało się w Krakowie na JDD. W tym roku konferencja odbywała się na Uniwersytecie Ekonomicznym, oddalonym od Dworca Głównego o zaledwie kilka minut spacerkiem. Dzięki temu wszyscy mogli dotrzeć do na JDD09 na czas i nie stracić pierwszego wykładu.

Konferencję otworzyła prezentacja “Jak usprawnić model domeny wykorzystując jBPM?” prowadzona przez Toma Baeyensa and Jorama Barreza, gości zaproszonych przez Platynowego Sponsora JDD, firmę B2B Sp. z o.o. Red Hat Authorized Distributor. jBPM nie jest jeszcze w Polsce popularnym narzędziem, więc ta prezentacja była znakomitą okazja, żeby dowiedzieć się jak programiści mogą je wykorzystać. Drugą prezentację wygłosił keynote tegorocznej konferencji, Mark Richards. Mark z typowym dla siebie poczuciem humoru mówił o messagingu, krótko omówił podstawy JMS i przeszedł do bardziej skomplikowanych kwestii okraszając najtrudniejsze zagadnienia kodowaniem na żywo. Znakomita merytorycznie i przydatna dla każdego programisty była prezentacja na temat sytuacji wyjątkowych prowadzona Tomasza Skutnika z e-point SA.. Po jego wykładzie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na pyszny obiad, a następnie konferencja podzielona została na dwie równoległe sesje.

W sesjach równoległych wykłady prowadził m. in. Piotr Walczyszyn z Adobe, który mówił na temat wzbogacania modelu z wykorzystaniem Flex 4 i Adobe LiveCycle Data Services 3. Waldek Kot z Oracle pokazał kilka ciekawych pomysłów na współbieżność w środowisku JEE. Jacek Kunicki udowodnił, że Javą można się także bawić – zaprezentował m. in. jak za pomocą Javy i biblioteki leJOS można zaprogramować robota i dzięki temu kierować nim z telefonu komórkowego. W tym samym czasie, w drugiej sesji Wojtek Seliga omówił różne aspekty code review. Następnie, uczestnicy JDD mogli wybierać miedzy wykładami dwóch gwiazd: Marka Richardsa o anty-wzorcach i Scotta Davisa o testowaniu z Groovy. Oba wykłady wypadły świetnie, a goście z zagranicy nie zawiedli naszych oczekiwań. Ostatnimi wykładami w sesjach równoległych były prezentacje Sławomira Sobótki o architekturze aplikacji opartych o DDD wykorzystujących Seam i Flex oraz Michała Bartyzela, Mariusza Sieraczkiewicza o technicznych i miękkich umiejętnościach jakie posiadać powinien każdy programista.

Na sam koniec tegorocznego JDD wystąpił Scott Davis z prezentacją „Architektura Resource-Oriented (ROA) i REST„. Po wykładzie Scotta organizatorzy i sponsorzy JDD09 rozlosowali nagrody wśród uczestników. B2B Sp. z o.o. Red Hat Authorized Distributor ufundowało Red Hat’owe gadżety a także wielofunkcyjne urządzenia biurowe, Alan Systems przenośne dyski, a Sun i Compendium koszulki i plecaki. My rozdaliśmy darmowe wejściówki na konferencje 4Developers, następną edycję JDD, a także książki Marka i Scotta z ich autografami i odtwarzacz mp4.

W imieniu wszystkich organizatorów JDD, serdecznie dziękujemy za udział uczestnikom konferencji, a także jej sponsorom:

i patronom medialnym

Dziękujemy szczególnie Grześkowi Dudzie z dWorld za pomoc merytoryczną i zorganizowanie konkursu Java Geek.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z JDD09 w naszym albumie na Picasaweb

W zakładce materiały dostępna jest już część prezentacji w formie slajdów, filmów i nagrań video. Ten dział będziemy na bieżąco uzupełniać.

Informator dla uczestników JDD09

W Informatorze znajdziesz w najważniejsze informacje dotyczące organizacji JDD09: miejsca konferencji, dojazdu, parkingu, sposobu rejestracji etc. Informator został wysłany wszystkim zarejestrowanym uczestnikom na adres e-mail jaki został podany przy zgłoszeniu. Jeśli rejestrowałeś/aś się na JDD09, ale nie otrzymałeś/aś Informatora, może to oznaczać, że nie ma Cię na liście uczestników. W takim wypadku, prosimy o pilny kontakt mailowy z Anią: anna.kolodziejczyk@proidea.org.pl.

Ściągnij Informator…

Prezentacja egzaminów Java Sun Microsystems

Uczestnicy konferencji JDD będą mogli przyjrzeć się z bliska certyfikowanym egzaminom Java Sun Microsystems dostępnych w centrach testowych Prometric.

Podczas konferencji, na specjalnie przygotowanych stanowiskach egzaminacyjnych, każdy będzie mógł zobaczyć, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, jak wyglądają przykładowe pytania na wybrany egzaminach ze ścieżki certyfikacyjnej Sun Microsystems:

  • SCJP - Sun Certified Java Programmer
  • SCJD - Sun Certified Java Developer
  • SCWCD - Sun Certified Web Component Developer
  • SCBCD - Sun Certified Business Component Developer
  • SCDJWS - Sun Certified Developer for Java Web Services
  • SCMAD - Sun Certified Mobile Application Developer
  • SCEA - Sun Certified Enterprise Architect Developer,

jak również zapoznać się z samą procedurą egzaminacyjną firmy Prometric.

Organizatorem próbnych egzaminów jest Compendium Centrum Edukacyjne i Sun Microsystems – Srebrni Sponsorzy konferencji JDD.

Więcej o ścieżkach edukacyjnych Java Sun Microsystems:

http://www.compendium.pl/sciezka-certyfikacyjna/26/sciezka-certyfikacyjna-java-certification

Darmowe szkolenie JDD i Compendium CE – Wyniki

Dziękujemy za zainteresowanie warsztatami organizowanymi przez naszych Srebrnych Sponsorów – Compendium Centrum Edukacyjne i Sun Microsystems. Spośród trzech zaproponowanych tematów największym powodzenim cieszyło się szkolenie “Wprowadzenie do JEE, Servlets, JSP”. Zgodnie z zasadami lista uczestników została wylosowana spośród osób, które oddały swoje głosy. Wylosowane osoby zostaną poinformowane pocztą elektroniczną.

Rejestracja trwa

na Waszą prośbe przedłużamy rejestracje na JDD09 do 8 października. Zapraszamy…

Ogłoszenie wyników konkursu JDD Java Guide – ewangeliści Javy wyłonieni!

Serdecznie dziękujemy za kilkaset głosów oddanych w konkursie JDD Java Guide. Celem konkursu było wyłonienie osób, które najaktywniej działają na rzecz popularyzacji Javy, podnoszenia kwalifikacji deweloperów i rozwoju naszej społeczności. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: najlepszy blog i serwis o Javie.

Zobacz wyniki…

JDD09 wspiera organizację COOLuarów

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczestników JDD09 do udziału w COOLuarach, nie-konferencji podczas, której najważniejsze są dyskusje i wymiana doświadczeń z innymi programistami. Na COOLuarach nie ma tradycyjnych wykładów, za to jest mnóstwo miejsca na rozmowy twarzą w twarz, a agenda konferencji jest tworzona przez samych uczestników. Hitem 3 edycji będzie obecność gwiazd konferencji JDD, czyli Marka Richardsa oraz Scotta Davisa. Już dziś odwiedź stronę http://dworld.pl/COOLuaryV3/ i dowiedz się więcej o COOLuarach.

Wstęp na COOLuary mają tylko uczestnicy JDDD09.

Darmowe szkolenie JDD i Compendium CE

JDD to więcej niż konferencja, chcemy dać Wam szansę zyskania nowych umiejętności i podniesienia swoich kwalifikacji także dzięki warsztatom. Przy współpracy w Compendium Centrum Edukacyjne, Srebrnym Sponsorem JDD09, organizujemy darmowe warsztaty, w których udział może wziąć każdy uczestnik JDD09.

Warsztaty odbędą się 15 października w siedzibie Compendium na ul. ul. Tatarskiej 5 w Krakowie. Czego będą dotyczyć? To Wy o tym zadecydujecie! Od 8 września do 28 września, na stronie http://09.jdd.org.pl/darmowe-szkolenie możecie poprzez głosowanie wybrać temat szkolenia, który interesuje Was najbardziej.

Zagłosuj teraz!

Rejestracja na JDD09

Informujemy, że jeszcze przez tydzień, czyli do 16 września, będzie się można zarejestrować na JDD09 po niższej, promocyjnej cenie. Nie przegap szansy i zarejestruj się już teraz!

POCZTA

W dniu dzisiejszym, tj. 2.09.2009 firma świadcząca usługi hostingowe prowadzi prace modernizacyjne i mamy problemy z odbieraniem oraz wysyłaniem poczty. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o kontakt w dniu jutrzejszym.

Proidea